Služby

Redukce hmotnosti (hubnutí)

Sama jsem si vyzkoušela, že lze zhubnout normálně a zdravě, obyčejným jídlem, dostupným v každém obchodě. Důležité je vědět jak a především se vyvarovat chyb. Proto je mým úkolem nasměrovat klienta správným směrem, předcházet chybám v jeho výživě, motivovat ho a být mu oporou v jeho rozhodnutí "zatočit s tloušťkou".

Redukce hmotnosti závisí především na změně stravovacích návyků, proto i zdravé hubnutí je běh na dlouhé týdny a někdy i měsíce. Nedělám zázraky na počkání, ani " Vás nezhubnu". Pokud bych Vám nasadila striktní změnu, je mi zcela jasné, že to vydržíte týden, možná dva, ti nejsilnější možná měsíc. A výsledem by byl akorát JoJo efekt, kterému se v hubnutí chceme zcela vyvarovat. Tento způsob hubnutí není přirozený a je vysoce kontraproduktivní. Proto uplatňuji princip pozvolných změn v jídelníčku s ohledem na klienta. Proto je důležitá komunikace a konzultace s klientem. Zjistit informace a využít je k pozvolné změně ve stravování. Právě změnami ve stravování docílíme toho, aby si klient osvojil zdravé návyky a výsledkem toho bude i onen očekávaný pozitivní efekt ve formě úbytků kilogramů (samozřejmě tukové hmoty).

Při redukci hmotnosti očekávám od klienta zodpovědný, aktivní přístup a spolupráci. Sama ze své zkušenosti vím, co hubnutí obnáší, proto i já nabízím oporu a podporu, případně nebude-li jiná možnost, přístup "cukru a biče".